سه‌شنبه 30 نوامبر 2021
اطلاعیه
خانه / گردشگری / خوزستان / خوزستان، سرزمین زرخیر

خوزستان، سرزمین زرخیر

خوزستان، یکی از بهترین شهرهای ایران برای آشنا شدن با تاریخ، طبیعت و فرهنگ ایران پهناور و زیباست. جاهای دیدنی خوزستان ، به عنوان پرآب‌ترین بخش ایران که بیشتر ثروت نفتی خود را مدیونش هستیم، به راستی برای کوله‌بار سفر هر انسانی لازم است. استانی که این روزها، حال و روز هوایی خوبی ندارد و بارها از آلودگی هوا و آب آن شنیده‌ایم و شوری رود کارون، مشکل بزرگ محیط زیستی دیگر این استان شده است.
با این همه، صنعت گردشگری، می‌تواند نقش مهمی در رونق این استان داشته باشد. از همین‌روست که توریست اپ در وطن‌گردی امروز به سراغ این استان رفته و تلاش کرده جاهای دیدنی خوزستان را بیابید و معرفی کند. امیدواریم شما خوانندگان گرامی، با خواندن مطلب زیر، اگر هنوز فرصت رفتن به این شهر را نداشته‌اید، خوزستان را در مجموعه سفرهای ایرانگردی خود بگنجانید.

از خوزستان چه می‌دانیم؟

خوزستان، یکی از قدیمی‌ترین استان‌های ایران است که بارها در کتیبه‌های هخامنشیان، نامش به عنوان مردم عیلام آورده شده است. قومیت‌های مختلفی در این استان زندگی می‌کنند، برای مثال عرب‌ها، لرها و فارس‌های بومی شهرها از ساکنان این استان هستند. با وجود ثروت فراوانی که در این استان وجود دارد، بالاترین نرخ مهاجرت نیز از آن این استان است که به دلیل شرایط ناسالم محیط زیستی است که این روزها خوزستان را دچار کرده است. در ادامه جاهای دیدنی خوزستان بررسی شده است.

همچنین ببینید

زمان قرعه‌کشی مرحله یک شانزدهم جام حذفی اعلام شد

زمان قرعه‌کشی مرحله یک شانزدهم جام حذفی اعلام شد

رکنا: زمان قرعه‌کشی مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی( یادواره آزادسازی خرمشهر) فصل ۱۴۰۱-۱۴۰۰ اعلام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.