یکشنبه 16 می 2021
خانه / خبر / کرونا چهار خانواده در آبادان و خرمشهر را داغدار کرد
کرونا چهار خانواده در آبادان و خرمشهر را داغدار کرد

کرونا چهار خانواده در آبادان و خرمشهر را داغدار کرد

شکراله سلمان زاده روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در شبانه روز گذشته کرونا جان سه بیمار را در آبادان و یک بیمار را در خرمشهر گرفت.

وی اظهار داشت: در این مدت از تعداد ۵۰۱ آزمایش پی.سی آر. در جنوب غرب خوزستان ۲۷۴ مورد مثبت تشخیص داده شد.بر اساس معیارهای آزمایشگاهی ابتلای ۱۳۹ بیمار در آبادان، ۸۹ بیمار در خرمشهر و ۴۶ نفر در شادگان به بیماری کووید۱۹ تایید شد.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان تعداد بیماران بستری کرونایی در بیمارستان های جنوب غرب خوزستان را ۲۸۶ نفر اعلام کرد و گفت: از تعداد بیماران جدید شناسایی شده ۲۵۱ بیمار به صورت سرپایی خدمات درمانی دریافت کردند.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۶۰ بیمار به دلیل مشکل حاد تنفسی در بیمارستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان بستری شدند و ۵۴ بیمار پس از بهبود از بیمارستان مرخص شدند.

سلمان زاده وضعیت کرونایی منطقه جنوب غرب خوزستان را نگران کننده دانست و اظهار داشت: ظرفیت بیمارستان‌های آبادان تکمیل شده است که باعث تشکیل ستاد بحران در جنوب غرب خوزستان شد.

به گفته معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ظرفیت تخت‌های آی سی یو بیمارستان های خوزستان کاملا پر شده است و بالغ بر ۲ هزار بیمار کرونایی در بیمارستان‌های خوزستان بستری هستند.

در حال حاضر ۱۶ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز کرونایی و هشت شهرستان نارنجی هستند.

۶۰۷ هزار نفر از خدمات ۳۰ مرکز شهری، ۱۸مرکز روستایی، ۱۳۲ خانه بهداشت و ۱۲ پایگاه سلامت در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل آبادان، خرمشهر و شادگان بهره‌مند هستند.


منبع

همچنین ببینید

بازگشت نشاط صنعتی به چرخه تولید در اروند خوزستان

بازگشت نشاط صنعتی به چرخه تولید در اروند خوزستان

به گزارش ایرنا شهرهای آبادان و خرمشهر پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.