شنبه 23 اکتبر 2021
اطلاعیه
خانه / خبر / اخبار خوزستان / کاهش مراجعات بیمارستان رازی اهواز در طول شبانه روز از ۴۰۰ به ۱۴۴ نفر

کاهش مراجعات بیمارستان رازی اهواز در طول شبانه روز از ۴۰۰ به ۱۴۴ نفر

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، کارگاه تولید ماسک در خرمشهر روز شنبه ۱۷ اسفندماه با حضور استاندار خوزستان، مدیرکل مدیریت بحران استان و جمعی از مسئولان افتتاح شد.

غلامرضا شریعتی در آئین بهره برداری از این مرکز گفت: یکی از کمبود هایی که در زمینه پیشگیری از کرونا وجود دارد موضوع ماسک است که به همت شرکت فولاد خوزستان و با حمایت هایی که داشتند و کمکهای که دانشگاه علوم پزشکی انجام داد توانستیم این کارگاهی که طرف قرارداد شرکت فولاد است جهت تولید ماسکهای پارچه های مطابق استانداردهای دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت راه اندازی نماییم.

استاندار خوزستان افزود: در این کارگاه روزانه بین ۳ تا ۴ هزار ماسک تولید می شود و بین مردم و بیمارستان هایی که نیاز دارند توزیع خواهد شد.

شریعتی توضیح داد: این ماسک ها قابل شستشو بوده و تا یک هفته قابل استفاده است و امیدواریم بتوانیم نیاز به این آیتم بهداشتی را در حد امکان پاسخ دهیم.

استاندار خوزستان در خصوص آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان گفت: خوشبختانه روند اقدامات و تمهیدات جهت کنترل شرایط در استان به خوبی در حال انجام است.

شریعتی تصریح کرد: تعداد مراجعین به بیمارستان در حال کاهش است به طوریکه هفته گذشته مراجعین بیمارستان رازی در ۲۴ ساعت شبانه روز حدود ۴۰۰ نفر بوده است که این رقم در ۲۴ ساعت گذشته به ۱۴۴ نفر رسیده است که این امر نشان می‌دهد که با اقدامات صورت گرفته در حوزه های مختلف موفق شدیم وضعیت را مدیریت کنیم و روند رو به کاهش باشد.

استاندار خوزستان عنوان کرد: عمده بیماران بستری شده بهبود یافته و ترخیص شده اند. تا امروز ۶۲ مورد مثبت در استان شناسایی شده که از این تعداد ۳۰ نفر ترخیص شده اند و امیدواریم با تداوم مدیریت شرایط و همکاری و همراهی مردم و عمل به توصیه ها از جمله پرهیز از ترددهای غیرضروری و لغو کلیه اجتماعات مذهبی، خانوادگی جشن ها و …. شرایط در استان به صورت کامل کنترل شود.

انتهای پیام/


منبع

همچنین ببینید

جدیدترین رنگ‌بندی کرونا در خوزستان اعلام شد/خرمشهر و رامهرمز در وضعیت نارنجی قرار گرفتند

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، فرهاد ابول نژادیان رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز  امروز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.