دوشنبه 21 ژوئن 2021
اطلاعیه
خانه / خبر / اخبار خوزستان / هندی‌های مبتلا به کرونا در 70 کیلومتری بندرامام قرنطینه هستند

هندی‌های مبتلا به کرونا در 70 کیلومتری بندرامام قرنطینه هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از بندر امام خمینی(ره)، عادل دریس مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) ظهر امروز در خصوص دریانوران هندی مبتلا به کرونا اظهار کرد: کلیه کشتی‌های  ورودی از مبدأ بنادر کشورهای هند و برزیل و یا کشتی‌هایی که دارای خدمه هندی یا برزیلی هستند، در بدو ورود به آب‌های استان خوزستان متوقف و توسط تیم‌های قرنطینه‌ی شبکه بهداشت و درمان شهرستان از طریق انجام تست‌های دقیق کنترل می‌شوند تا از ورود هر نوع بیماری مسری به ویژه گونه‌ی جهش یافته‌ی ویروس کرونا  جلوگیری شود.

وی افزود: روز گذشته یک فروند کشتی از مبدأ اروپا و دارای خدمه‌ی هندی مورد کنترل قرار گرفت و 4 نفر از خدمه‌ی آن با تست مثبت به ویروس کرونا شناسایی شدند.

دریس بیان کرد: کشتی مذکور در فاصله 70 کیلومتری از مجتمع بندری به طور کامل قرنطینه شده تا پس از اجرای کامل  شیوه‌نامه‌های بهداشتی و اطمینان از سلامتی بیماران و دیگر خدمه کشتی توسط تیم قرنطینه‌‌ی شبکه بهداشت و درمان، مجوز ورود به بندر برای آن صادر خواهد شد.

مدیرمنطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) با تأکید بر اجرای اصول شیوه‌نامه های بهداشتی در برخورد با موارد مشکوک خاطرنشان کرد: تردد خدمه‌ی کشتی  به اسکله و همچنین تردد عوامل تخلیه و بارگیری به کشتی مطلقا ممنوع بوده و هر گونه تماس کارکنان و خدمه کشتی حسب الزمات شیوه‌نامه‌های بهداشتی خودداری می‌شود.

وی در پایان گفت: همزمان با شیوع گونه‌ی جهش یافته‌ی ویروس کرونا و احتمال ورود آن از مبادی دریایی، اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با همکاری ناظران و مراجع بهداشتی، تمام مراحل و اقدامات احتیاطی برای کنترل و مقابله با ورود آلودگی های ویروسی را در مبادی دریایی استان خوزستان به کار بسته است.

انتهای پیام/72067/خبرگزاری فارس

همچنین ببینید

شناسایی ۱۲۳ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در جنوب غرب خوزستان

شناسایی ۱۲۳ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در جنوب غرب خوزستان

شناسایی ۱۲۳ مورد جدید ابتلا به کووید_ ۱۹ در جنوب غرب خوزستان شناسایی شد. صدا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.