دوشنبه 21 ژوئن 2021
اطلاعیه
خانه / خبر / اخبار خوزستان / صرفه‌جویی اقتصادی ۷ میلیارد تومانی در شرکت نیشکر خوزستان/ تقاضای خارجی‌ها را نپذیرفتیم، داخلی‌ها دست به کار شدند

صرفه‌جویی اقتصادی ۷ میلیارد تومانی در شرکت نیشکر خوزستان/ تقاضای خارجی‌ها را نپذیرفتیم، داخلی‌ها دست به کار شدند

عبدعلی ناصری، مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز در رابطه با اقدامی که منجر به صرفه جویی اقتصادی در این شرکت‌ها شد اظهار کرد: شرکت توسعه نیشکر هفت کارخانه نیشکر را شامل می‌شود که برای کار کردن لودرهایش تا قبل از امروز از گازوئیل استفاده می‌شد.

وی افزود: با توجه به اینکه گازوئیل نسبت به گاز از نظر اقتصادی برای کشور با اهمیت‌تر و بیشتر مورد نیاز است ما ترجیح دادیم که با جایگزین کردن سوخت گاز و گازسوز کردن لودرها قدمی در این راستا برداشته باشیم.

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی عنوان کرد: ارتباط‌ها برای گازسوز کردن لودرها با شرکت‌های خارجی برقرار شد اما شرایط تعمیر و تقاضاها از نظر ما قابل قبول نبود بنابراین متخصصین داخلی دست به کار شدند و با تغییراتی که در سیستم ایجاد کردند توانستند با حداقل هزینه گازسوز کردن کامل لودر را انجام دهند.

وی افزود: امروز پایلوت این طرح افتتاح شد و انشالله تا پایان شهریور ماه بقیه کشت و صنعت‌ها با توان داخلی نیز به این سیستم مجهز خواهند شد.

ناصری گفت: با اجرای این طرح حداقل صرفه‌جویی در مصرف سوخت برای هر شرکت سالیانه یک میلیارد تومان و در مجموع تمام شرکت‌ها ۷ میلیارد تومان خواهد بود که به همت و با تلاش کارکنان کشت و صنعت حکیم فارابی این کار محقق خواهد شد.

انتهای پیام/رخبرگزاری فارس

همچنین ببینید

شناسایی ۱۲۳ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در جنوب غرب خوزستان

شناسایی ۱۲۳ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در جنوب غرب خوزستان

شناسایی ۱۲۳ مورد جدید ابتلا به کووید_ ۱۹ در جنوب غرب خوزستان شناسایی شد. صدا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.