شنبه 23 اکتبر 2021
اطلاعیه
خانه / خبر / اخبار خوزستان / شکایت محیط زیست از پالایشگاه نفت آبادان در پی آلودگی هوا
شکایت محیط زیست از پالایشگاه نفت آبادان در پی آلودگی هوا

شکایت محیط زیست از پالایشگاه نفت آبادان در پی آلودگی هوا

اداره محیط زیست آبادان به دلیل آلودگی هوا از پالایشگاه نفت آبادان شکایت کرد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز آبادان، رئیس اداره حفاظت محیط زیست آبادان گفت: شکایتی علیه پالایشگاه آبادان به دلیل آلودگی محیط زیست به مرجع قضایی ارایه شده است.

علی فتحی‌نیا افزود: از ابتدای سال تاکنون اداره حفاظت محیط زیست آبادان به پالایشگاه نفت برای انتشار آلایندگی در هوا اخطار داده و به دلیل بی‌توجهی به اخطار‌ها ناچار به شکایت از این واحد شده است.

وی ادامه داد: طبق وظیفه قانونی و به منظور حفظ سلامت شهروندان شکایتی تنظیم و تحویل مرجع قضایی شده و هم‌اکنون در شعب قضایی خوزستان در حال رسیدگی است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست آبادان گفت: شکایتی نیز در دی ماه پارسال علیه پتروشیمی و پالایشگاه آبادان تنظیم و تحویل مقام قضایی شد که منجر به صدور حکم در این خصوص شده است.

مدیر واحد ایمنی بهداشت پالایشگاه نفت آبادان انتشار پودر سفید رنگ در برخی از مناطق آبادان در روز گذشته را به دلیل نقص فنی در واحد کت‌کراکر اعلام کرد و گفت:این مشکل به سرعت بررسی و نفص فنی برطرف شد.

حمیدرضا ترکی افزود: این مواد از جنس سیلیس و خاک رس است که هیچگونه عارضه سمی و شیمیایی ندارد.

یک واحد بازیافت گوگرد (SRP) پالایشگاه آبادان که از آن به عنوان یکی از عوامل آلوده کننده هوای این شهر و تصاعد گاز گوگرد یاد می‌شود، در آبان ۱۳۹۳ به دستور دادستان آبادان تعطیل شد که با برطرف کردن مشکل زیست محیطی در فروردین ۱۳۹۴ دوباره وارد مدار تولید شد.

صدا و سیمای مرکز آبادان

همچنین ببینید

زمان خرید تضمینی خرما در آبادان تمدید شد

زمان خرید تضمینی خرما در آبادان تمدید شد

جلیل مختار روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: بعضی نخلداران به دلیل شلوغ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.