یکشنبه 19 سپتامبر 2021
اطلاعیه
خانه / خبر / اخبار خوزستان / سارقان موتورسیکلت با دستان بسته/ محموله قاچاق به پارکینگ پلیس رسید
سارقان موتورسیکلت با دستان بسته/ محموله قاچاق به پارکینگ پلیس رسید

سارقان موتورسیکلت با دستان بسته/ محموله قاچاق به پارکینگ پلیس رسید

مهم‌ترین حوادث امروز، یکشنبه ۲۹ فروردین ماه ۱۴۰۰ در خوزستان را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، مهم‌ترین حوادث نقاط مختلف استان خوزستان در روز یکشنبه ۲۹ فروردین ماه ۱۴۰۰ را در این بسته خبری مشاهده نمایید.

سارقان موتورسیکلت و منزل در دام پلیس اهواز

سرهنگ محسن دالوند فرمانده انتظامی اهواز گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت موتورسیکلت و تلفن همراه در برخی مناطق شهرستان، بررسی موضوع و دستگیری سارق یا سارقان احتمالی به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت و ماموران کلانتری ۱۵ و ۱۹ شهرستان اهواز با کار اطلاعاتی ۴ سارق سابقه دار موتورسیکلت و تلفن همراه را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی طی ۲ عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهشان دستگیر کردند.

او با بیان اینکه ماموران پلیس در بازرسی از مخفیگاه متهمان تعداد ۵ دستگاه موتورسیکلت و ۶ دستگاه تلفن همراه کشف شد، افزود: متهمان در بازجویی فنی پلیس به ۱۱ فقره سرقت اعتراف کردند و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شدند.

محموله کالای قاچاق به مقصد نرسید

سرهنگ یداله امیری جانشین انتظامی استان خوزستان گفت: به منظور مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ماموران پلیس فرماندهی انتظامی هندیجان با رصد اطلاعاتی و کنترل محور‌های مواصلاتی طی ۲۴ ساعت ۷ دستگاه خودروی سواری شوتی حامل کالای قاچاق را شناسایی طی چند عملیات متوقف کردند.

او بیان کرد: در بازرسی از خودرو‌های توقیفی ۲۰ عدد باطری موتورسیکلت، ۱۰۰ عدد گیره فلزی، ۱۵۷ دستگاه اسنک ساز، ۴۵ عدد جای مایع دستشویی، ۶۹ دستگاه همزن برقی، ۷۴ دستگاه گوشت کوب، ۲۰ دستگاه دریل شارژی، ۴ دستگاه دریل تخریب، ۶۰۰ عدد خارکش، ۲۹۰ عدد انبر دست، یک هزار و ۲۵۰ عدد متر، ۶۵۰ عدد گیره فلزی، ۲ هزار و ۶۲۰ عدد قطعه فلزی، ۵۵ دستگاه خُردکن، ۲۴ دستگاه مخلوط کن، ۸ عدد رکاب دوچرخه و ۸ هزار و ۸۳۵ عدد باطری گوشی تلفن همراه فاقد هرگونه مدارک گمرکی کشف شد.

سرهنگ امیری با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی محموله‌های کشف شده را بالغ بر ۷ میلیارد و ۶۹۳ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال برآورد کردند، اظهار داشت: در این ارتباط تعداد ۷ متهم پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.

دستبند پلیس ماهشهر بر دستان ۲ سارق حرفه‌ای

سرهنگ رضا پاپی فرمانده انتظامی بندر ماهشهر تصریح کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت مغازه و قطعات خودرو در مناطق مختلفی از شهرستان، موضوع به طور ویژه در دستور کار مأموران انتظامی قرار گرفت و ماموران انتظامی کلانتری ۱۳ پس از تحقیقات گسترده، ۲ سارق حرفه‌ای را در این ارتباط شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی در مخفیگاهشان دستگیر کردند.

او با بیان اینکه متهمان در بازجویی‌های فنی پلیس به ۸ فقره سرقت قطعات خودرو و مغازه اعتراف کردند، ادامه داد: تعامل بین مردم و پلیس موجب بوجود آمدن امنیت پایدار خواهد شد، به همین دلیل از شهروندان خواهشمندیم هرگونه موارد مشکوک در رابطه با اقدامات مجرمانه افراد شرور و خلافکار را بلافاصله از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع داده تا نسبت به شناسایی و دستگیری آنان در اسرع وقت اقدام شود.

دستگیری سارقان گاردریل جاده‌ای در محور شوشتر به دزفول

سرهنگ روح اله بیگدلی فرمانده انتظامی شوشتر گفت: در پی وقوع سرقت گارد ریل جاده‌ای در درمحور شوشتر به دزفول، دستگیری سارق یا سارقان به صورت ویژه در دستور کار پلیس انتظامی قرار گرفت و ماموران کلانتری ۱۳ با استفاده از شگرد‌های پلیسی و کار اطلاعاتی در محور مذکور، یک دستگاه پیکان وانت حامل گاردریل مسروقه را شناسایی و در عملیات تعقیب وگریز آن را متوقف کردند.

او با اشاره به اینکه ۳ سارق در این رابطه دستگیر شدند، افزود: در بازرسی از بار خودرو مقدار ۱۰ متر گاردریل کنار جاده، وسایل برش شامل؛ سنگ فرز، دریل و مقداری کابل برق مسروقه کشف شد و متهمان پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شدند.

جیب بر‌های فرا استانی در دام پلیس اهواز

سرهنگ سهراب حسین نژاد رئیس پلیس آگاهی استان خوزستان بیان داشت: در پی وقوع چند فقره جیب بری در سطح شهرستان، بررسی موضوع و دستگیری سارق یا سارقان به صورت ویژه در دستور کار پایگاه شرق پلیس آگاهی استان قرار گرفت و ماموران پلیس با انجام اقدامات اطلاعاتی ۲ سارق مونث فرا استانی را شناسایی و پس از هماهنگی با مرجع قضائی طی عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند.

او با بیان اینکه متهمان در بازجویی پلیس به ۲۳ فقره سرقت از نوع جیب بری در سطح اهواز اعتراف کرد، گفت: سارقان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی تحویل داده شد.

سارق سیم برق هوایی در دام پلیس اندیمشک

سرهنگ امیرعباس شهبازی فرمانده انتظامی اندیمشک اظهار کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت سیم برق در نقاط مختلف شهرستان، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت و ماموران کلانتری ۱۲ با هماهنگی مرجع قضائی و کار اطلاعاتی ۲ سارق حرفه‌ای و سابقه دار را شناسایی و در یک عملیات تعقیب و گریز ضمن توقیف خودرو، متهمان را دستگیر کردند.

وی بیان داشت: در بازرسی از خودروی توقیفی یک عدد قیچی مخصوص سیم بری، مقدار قابل توجه‌ای سیم برق هوایی کشف و تحویل مسئولان اداره برق شهرستان کشف شد و سارقان مذکور در تحقیقات پلیس به ۶ فقره سرقت سیم برق در نقاط مختلف شهرستان اعتراف کردند و پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شدند.

خبرگزاری فارس

همچنین ببینید

محکومیت قاچاقچی لوازم صوتی خودرو در آبادان به پرداخت جریمه

محکومیت قاچاقچی لوازم صوتی خودرو در آبادان به پرداخت جریمه

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل تعزیرات حکومتی خوزستان، نعمت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.