یکشنبه 16 می 2021
خانه / خبر / اخبار خوزستان / تسریع در روند رسیدگی و پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیـب دیده از شیوع ویروس کرونا فرمانداری ویژه خرمشهر

تسریع در روند رسیدگی و پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیـب دیده از شیوع ویروس کرونا فرمانداری ویژه خرمشهر

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر،محمدحیدری در نشست شورای بانک‌های شهرستان خرمشهر بر تسریع در روند رسیدگی و پرداخت تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا از سوی دستگاه ها و بانک های شهرستان تاکید کرد.

وی افزود: با توجه به دستورالعمل بخشنامه دولت مبنی بر جبران خسارت ناشی از کرونا ، برای استان خوزستان ۳۰ هزارمیلیارد ریال درنظر گرفته شده که این رقم می‌تواند بخشی از خسارت‌ها را جبران کند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهرتصریح کرد: سامانه کارا باید ظرفیت خدمات رسانی و امکان دسترسی متقاضیان را داشته باشد.

وی افزود: این میزان اعتبار در پنج بخش تسهیلات حمایت مالیاتی، بیمه‌ای، بانکی و بحث چک و برگشت چک تقسیم شده و شهرداری‌ها و سایر دستگاه‌های اجرایی هر کدام وظایف و تکالیفی برای حمایت‌ از کسبه به عهده دارند.

حیدری گفت: متاسفانه در خرمشهر به لحاظ ثبت نام و میزان پرداختی تسهیلات بانک‌ها به متقاضیان ضعیف عمل شده و این امر ناشی از نبود اطلاع رسانی و سامانه کارا در این شهرستان بوده است.

وی سهم حمایت دستگاه‌های اجرایی از اصناف آسیب دیده ناشی از کرونا را بین ۳۸ تا ۷۵ درصد بیان کرد و گفت: باید تکلیف ۳۸۵ پرونده دریافت تسهیلات در ۱۰ روز آینده روشن شود و تمام بندهای بخشنامه اجرا شود.

وی با بیان اینکه تنها گروه‌های شغلی ۲،۳،۴  می‌توانند از مزایای این بخشنامه استفاده کنند، افزود: در این راستا باید مزایای استفاده از این بخشنامه اطلاع رسانی شود و همه دستگاه های اجرایی مشخصات کامل متقاضیان را در قالب اقدامی مشترک دریافت و در سامانه وارد کنند.

فرماندار ویژه خرمشهر در ادامه از مشکلات ایجاد شده در سامانه کارا انتقاد کرد و گفت: سامانه کارا بر خلاف نامش بسیار ناکارا است و وزارت تعاون باید پیش از فعال‌سازی این سامانه زیرساخت‌های لازم همچون پهنای باند و موارد سخت‌افزاری را  انجام می‌داد تا مردم در استفاده از آن با مشکلات روبه رو نشوند.

حیدری بر لزوم استفاده کسب و کارهای متضرر از کرونا از تمام تسهیلات اعم از تسهیلات مالیاتی و بیمه‌ای تاکید کرد و افزود:کسبه می‌توانند از حمایت مالیاتی بهره‌مند شوند و اگر قرار است امهال یا تمدید به خسارت دیدگان تعلق گیرد کسبه خرمشهری نیز از این فرصت استفاده کنند.


منبع

همچنین ببینید

آغاز به کار رادیو «انتخابات» از امروز

آغاز به کار رادیو «انتخابات» از امروز

رادیو «انتخابات» با رویکرد تبیینی، تحلیلی و اطلاع‌رسانی و با شعار «حضور پرشور، انتخاب درست» …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.