شنبه 23 اکتبر 2021
اطلاعیه
خانه / خبر / اخبار خوزستان / تجمع دانش آموزان ایذه ای در اداره آموزش و پرورش
تجمع دانش آموزان ایذه ای در اداره آموزش و پرورش

تجمع دانش آموزان ایذه ای در اداره آموزش و پرورش

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: دانش آموزان دبیرستان‌های دخترانه و پسرانه‌ ایذه، پس از راه‌اندازی کمپین‌هایی در فضای مجازی، صبح امروز در محل اداره آموزش و پرورش این شهر دست به تجمع زدند.

دانش آموزانی که بیشتر آنها در  سال آخر تخصیل خود هستند، نسبت به شرایط برگزاری امتحانات به شیوه‌ حضوری معترضند.

آنها می‌گویند: اگر قرار بر برگزاری امتحانات به شکل حضوری بود، باید از اول مهر دانش آموزان پایه دوازدهم سر کلاس می‌رفتند. این درست نیست که آنها در شرایط ناعادلانه با روش شاد درس بخوانند و در شرایط حضوری سر جلسه امتحان بنشینند.

این دانش آموزان معتقدند که اگر با توجه به شرایط کرونایی شهرشان این تصمیمات اتخاذ می‌شود، مدیران آموزش و پرورش ایذه باید بپذیرند که شرایط نه‌تنها بهتر نشده، بلکه در مواردی بدتر هم شده است.

دانش آموزان می‌گویند: با توجه به جایگاه حساس سال دوازدهم و کنکور پیش رو، هرگونه تصمیم اشتباهی می‌تواند آینده‌  آن‌ها را نابود کند.

مودت  مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان نیز در همین باره به خبرنگار ایلنا گفت: آیین‌نامه برگزاری امتحانات به دو شیوه‌حضوری و غیرحضوری اشاره کرده است. شرایط برای تمامی مدارس کل کشور همانی است که در آیین‌نامه آمده است. ما طبق مقررات عمل می‌کنیم و در مورد دانش آموزان معترض ایذه اختیار را به شورای مدارس واگذار کرده‌ایم؛ اگر شورای مدرسه‌ای به این نتیجه رسید که می‌توانند به شکل حضوری یا غیرحضوری امتحانات را برگزار کنند، ملاک ما برای برگزاری همان تصمیم شورای مدرسه است و آموزش و پرورش ایذه موظف به اجرای تصمیمات شورای مدارس شهرستان است.

او ادامه داد: به ما اطلاع داده اند یک عده‌ای می‌گویند حتماً باید حضوری برگزار شود و ما پاسخ دادیم که ما طبق قانون، چیزی به نام حتماً حضوری نداریم. اداره آموزش و پرورش ایذه نمی‌تواند به‌هیچ‌عنوان به دانش‌آموز بگوید حضوری، بلکه ملاک برای ما، تشخیص شورای مدرسه و تأیید ستاد امتحانات است.


منبع

همچنین ببینید

شکایت محیط زیست از پالایشگاه نفت آبادان در پی آلودگی هوا

شکایت محیط زیست از پالایشگاه نفت آبادان در پی آلودگی هوا

اداره محیط زیست آبادان به دلیل آلودگی هوا از پالایشگاه نفت آبادان شکایت کرد. به …

جلسه پاسخ شهردار به اعضای شورای شهر

مسوول متخلف ابقا شد/ برخورد با شهرداران اهواز و آبادان به کجا رسید؟

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، در پی انتشار خبر سوءاستفاده شهرداران اهواز و آبادان …

دستگیری سارق منازل در آبادان همدست این متهم فرار کرد

دستگیری سارق منازل در آبادان همدست این متهم فرار کرد

حوادث رکنا: رئیس پلیس آبادان از دستگیری سارق حرفه ای منازل منطقه بهمن دراین شهرستان …

3 نظر

  1. بهنام رضایی

    خبر ایلنا رو به نام عصر جنوب میزنید

  2. بهنام رضایی

    خبر ایلنارو به نام عصرجنوب میزنید

    • خبرها منبع دارن و این سایت کاملا اتوماتیک خبرهای خوزستان و بخصوص آبادان و خرمشهر را جدا میکند و ارسال میکند ممکن است عصر جنوب خبرا از ایلنا گرفته باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.