دوشنبه 19 آوریل 2021
اطلاعیه
خانه / خبر / پلیسی قضایی / بازداشت مرد نقاب دار که به خانه 7 زن مجرد آبادانی یورش برده بود

بازداشت مرد نقاب دار که به خانه 7 زن مجرد آبادانی یورش برده بود

فرمانده انتظامی شهرستان آبادان از دستگیری سارق منازل و کشف ۱۱فقره سرقت در این شهرستان خبر داد:

گزارش رکنا،  سرهنگ سید محسن تقی زاده پیرامون جزئیات خبر گفت: به دنبال تماس های گرفته شده با پلیس۱۱۰ و شکایت تعدادی شکات مبنی بر اینکه فردی حدودا ۵۰ساله با ظاهری موجه ، میانه اندام درحالیکه ماسک بر روی صورت خود داشته منازل افراد مجرد بخصوص خانم را با شیوه های کمین و کنترل شناسایی و پس از تعقیب آنها با نواختن زنگ درب منزل ،به زور وارد منزل شده و با تهدید چاقو اقدام به سرقت طلاجات می کرد و بلافاصله از صحنه متواری میشد.

وی افزود: با ارجاع پرونده ها به پلیس آگاهی ، تیمی از کارآگاهان موضوع شناسایی و دستگیری سارق را در دستور کار خود قرار دادند، سرانجام در سحرگاه روز جمعه چهاردهم شهریور پس از شناسایی مخفیگاه وی ضمن هماهنگی قضایی طی یک عملیاتی وی را دستگیر کردند.

تقی زاده گفت: این فرد در بازجویی فنی پلیسی به ۱۱فقره سرقت منزل به شیوه اعلامی معترف گردید که تعداد ۷ نفر از شکات خانم در مواجه حضوری وی را شناسایی نمودند.

فرمانده انتظامی آبادان در خاتمه با بیان اینکه علیه فرد دستگیر شده پرونده تشکیل و به دادسرا ارسال گردید گفت: امنیت شهروندان خط قرمز پلیس است و در برخورد با چنین مجرمانی قاطعانه و بدون فوت وقت عمل وارد عمل خواهیم شدبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 منبع

همچنین ببینید

دستگیری 10قاچاقچی سلاح در آبادان

دستگیری 10قاچاقچی سلاح در آبادان

حوادث رکنا : رئیس پلیس آبادان از کشف 11قبضه سلاح غیر مجاز و دستگیری 10 …

یک نظر

 1. دانایی رمز امنیت

  دستگیری سارقین هیچ فایده ای نداره چون سرقت مثل ویروس کرونا میمونه که هیچ واکسنی نداره و فقط با اطلاع رسانی درست که مردم میتونن به چه ماسکی اعتماد کنند قابل پیشگیری است، دقیقا مثل اکثر سرقتهایی که به وقوع میپیونده که به دلیل باور اشتباه مردم هستش که فکر میکنند حفاظ و دربهایی که تحت عنوان ضد سرقت معرفی میشوند واقعا میتونن جلوی ورود سارقین را بگیرند، در حالیکه با اطلاع رسانی این مهم که حفاظ یا درب ضد سرقت وجود خارجی نداره چون سارقین فقط قفلها را باز یا تخریب میکنند یا سارقین با ترفندهای محتلف کاری میکنند که خودتون درب را براشون باز کنید میشه از سرقتها پیشگیری کرد، پس اگر میخواهید که هرگز مورد سرقت قرار نگیرید، موارد زیر را خوب به خاطر بسپارید
  1- سارقین روح نیستند که از دیوار عبور کنند
  2- درب، بالکن، پاسیو، نورگیر، پنجره ها و گاها کانالهای کولر معابری هستند که سارقین برای ورود استفاده میکنند
  3- اگر طلا، سکه، ارز و دیگر اموال ارزشمند و قابل حمل دارید و مجردی یا حتی با خانواده زندگی میکنید و نگران اموال و مخصوصا ضربه روحی ناشی از ورود سارقین خشن که حتی در حضور صاحبخانه هم وارد میشوند هستید، حتما قفل ضد دیلـم نصب کنید، حتی روی دربهایی که تحت عنوان ضد سرقت معرفی میشوند چون:

  الف- حفاظ یا درب ضد سرقت وجود خارجی نداره چون سارقین فقط قفلهای درب و حفاظ را باز یا تخریب میکنند و جنس درب براشون مهم نیست.

  ب- حتی اگر درب فقط یک قفل داشته باشه، باید قفل ضد دیلـم باشه که به هیچ روشی، حتی توسط کلید ساز، قابل باز یا تخریب شدن از طریق شاه کلید، پیچگوشتی، انبر قفلی یا دیلم نباشه.

  ج- مقابل بالکن، پاسیو، نورگیر و پنجره ها هم حفاظ ضد دیلم نصب کنید که امکان تخریب از جای جوش و اتصالات با انبر قفلی و دیلم وجود نداشته باشه.

  د- سارقینی هم هستند که تحت عنوان مامور پلیس، آب، برق، گاز، پیک و … خودتون درو براشون باز میکنید که در این مورد خاص، یک گاوصندوق ضد دیلم بخرید که حتما مجهز به قفل ضد زورگیری باشه تا نه بتونن اموال داخل گاوصندوق را سرقت کنند و نه خودتونو اذیت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.