دوشنبه 19 آوریل 2021
اطلاعیه
خانه / خبر / اطلاعات کامل از وضعیت فعلی کیوسک‌های خرمشهر تحویل شورا شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

اطلاعات کامل از وضعیت فعلی کیوسک‌های خرمشهر تحویل شورا شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرنگار مهر، جلسه عصر امروز چهارشنبه شورای شهر خرمشهر با دستور کار ارائه گزارش شهردار خرمشهر درباره مسائل مالی، عمرانی، خدماتی و گزارش کمسیون برنامه و عمران بود با حضور تمام اعضا برگزار شد.

رئیس شورای شهر خرمشهر در این جلسه گفت: یکی از مواردی که شهرداری باید به آن ورود جدی کند، موضوع افزایش کیوسک‌هاست.

فاخر ربیعی فر شمار کیوسک‌های در سطح شهر را بیش از ۳۰۰ کیوسک اعلام کرد و گفت: تعداد کیوسک‌ها در خرمشهر به ۳۰۰ تا ۴۰۰ رسیده است و بر مساحت آنها نیز افزوده شده است.

وی ادامه داد: ظرف سال‌های اخیر برخی کیوسک پیشروی کرده و مساحت فعلی آن به دو تا سه برابر نیز افزایش یافته و در برخی موارد همچنان در حال افزایش است.

رئیس شورای شهر خرمشهر خواستار دریافت اطلاعات کامل درباره شرایط فعلی کیوسک‌ها در خرمشهر شد و بیان کرد: تا هفته آینده باید فهرستی حاوی اطلاعات تمام کیوسک‌ها اعم از محل، مالک و بهره‌بردار، دارا بودن یا فقدان مجوز، مساحت فعلی و مطابقت آن با مساحت قید شده در متن مجوز از سوی شهرداری تحویل شورا شود.

ربیعی فر همچنین خواستار اعمال سیستم تشویق و تنبه در شهرداری شد و اظهار کرد: در بسیاری موارد احساس مسئولیت در میان پرسنل شهرداری در مورد امور شهری مشاهده نمی‌شود و باید میان نیروی متعهد و سایر نیروها تفاوتی وجود داشته باشد که اعمال سیستم تشویق و تنبیه بهترین راه برای چابک سازی و مؤثر سازی شهرداری است

موسی مطور جزیره، عضو شورای شهر خرمشهر نیز جذب سرمایه‌گذار را از راهکارهای کسب درآمد شهرداری دانست و گفت: در بحث انرژی اکنون پنل خورشیدی در شهرداری‌ها مختلف کشور برق به فروش می‌رسانند و این در حالی است که خوزستان از انرژی بیکران برخوردار است و جذب سرمایه‌گذار با مشارکت شهرداری برای اجرای این پروژه در کسب درآمد شهرداری مؤثر خواهد بود.

وی همچنین به موضوع بدهی ادارات به شهرداری پرداخت و بیان کرد: بر اساس قانون هر اداره‌ای که حق شهرداری را پرداخت نکند، می‌توان حساب آن مسدود کرد.

مطور جزیره افزود: مردم از شهرداری انتظار ارائه خدمات دارد و بر همین اساس مطالبه مطالبات از ادارات حق مردم است و واکنش‌هایی همچون واکنش اداره بندر به درخواست رئیس شورا برای پرداخت بدهی کمیسیون ۷۷، که توسط رسانه‌ها هم با الفاظی همچون تحدید رئیس شورا به طور وسیع پوشش داده شد، به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست و همه ادارات باید بدانند دریافت خدمات مستلزم تمکین از قانون است.

رئیس کمیسیون برنامه و عمران شهری شورای شهر خرمشهر در ارائه گزارش این کمیسیون اظهار کرد: با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی پروژه فاضلاب بازار صفا اجرایی شد و پیمانکار کار خود را آغاز کرده که امید است با پیگیری‌های انجام شده هر چه زودتر عملیات اجرایی آن به پایان برسد.

سید فاخر قادری افزود: اجرای زیرسازی و آسفالت کوی ویلا توسط سازمان عمران شهری به دلیل نبود امکانات زیرساختی همچون تکمیل شبکه گاز مقدور نیست.

وی ادامه داد: شهرداری از اداره گاز درخواست کرده است تا نسبت به ترمیم حفاری‌ها و آسفالت معابر کوی ویلا اقدام کند.

منبع

همچنین ببینید

انتصاب ۲ معاون فرمانداری خرمشهر/یک زن اولین بار معاون فرماندار شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، بعد از خالی بودن چند ماهه پست معاونت سیاسی اجتماعی «علی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.