دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹
خانه / خبر / اخبار خوزستان / ۷۰ میلیون یورو صادرات در سال به منطقه ازاد اروند اضافه شد |

۷۰ میلیون یورو صادرات در سال به منطقه ازاد اروند اضافه شد |

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، سید علی موسوی پیش از ظهر امروز در آیین بهره برداری و فعال سازی شرکت بین المللی پترو آذر کاسپین که با حضور رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل این سازمان و جمعی از مسئولین استانی و منطقه ای برگزار شد گفت: این پروژه به مناسبت شکست حصر آبادان و در ادامه ی نهضت جهش تولید در سرزمین فتح انجام شده که با سرمایه گذاری شرکت ترکیه ای، ۷۰ میلیون دلار به صادرات کالاهای تولیدی منطقه افزوده خواهد شد.

وی گفت: پیش بینی می شود میزان تولید سالیانه این واحد ۲۴۰ هزار تن هیدروکربنات سبک و سنگین و ۲ نوع حلال به نام وایت اسپریت که در صنعت رنگ، رزین و پاک کننده ها استفاده می شود، خواهد بود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه مواد اولیه و خوراک اصلی این شرکت نفت سفید و میعانات است؛ تصریح کرد: سازمان منطقه آزاد اروند با چندین هدف، جلوگیری از خام فروشی نفت، جذب سرمایه گذارخارجی و استفاده از تجربه، تخصص و تکنولوژی کشور ترکیه اقدام به این کار کرده است.

سید علی موسوی خاطر نشان کرد: شرکت بین المللی پترو آذر کاسپین در زمینی به مساحت ۲۴ هزار متر مربع  برای ۶۰ نفر بطور مستقیم و  ۲۰۰ نفر بصورت غیرمستقیم اشتغالزایی می کند.


منبع

همچنین ببینید

نگرانی‌ها از بارش‌های پاییزه در خرمشهر

بارش‌های پاییزه در راه است و نگرانی‌ها از تکرار آبگرفتگی‌های گسترده سال گذشته در خرمشهر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *