جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹
اطلاعیه
خانه / خبر / اجتماعی / ۴۹ بیمار مبتلا به کرونا در دانشکده علوم پزشکی آبادان

۴۹ بیمار مبتلا به کرونا در دانشکده علوم پزشکی آبادان

شمار بیماران کرونایی در محدوده دانشکده علوم پزشکی آبادان به ۴۹ مورد افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز آبادان، استاندار خوزستان با حضور در برنامه شبهای اروند سیمای مرکز آبادان گفت: از این تعداد ۲۳ نفر از آبادان، ۱۶ نفر از خرمشهر و ۱۰ نفر از شادگان هستند.
غلامرضا شریعتی با بیان اینکه از این تعداد ۳۳ درصد زن و ۶۷ درصد مرد هستند افزود: هم اکنون شیب شیوع بیماری در دانشکده علوم پزشکی آبادان تند شده و باید با همکاری مردم حلقه شیوع انتقال بیماری رو بشکنیم و بیماری را کنترل کنیم.
وی مناطق ذوالفقاری، احمدآباد و امیری مناطق قرمز در آبادان اعلام کرد و گفت: شهردار آبادان برای ضدعفونی و گندزدایی باید این مناطق را در اولویت قرار دهد.
استاندار خوزستان گفت: منطقه کوی قدس در وضعیت نارنجی و مناطق کوی کارگر، سده، بوارده شمالی و فیه جز منطقه با وضعیت زرد هستند.
شریعتی با بین اینکه خوشبختانه در خرمشهر منطقه قرمز و نارنجی وجود ندارد افزود: کوی بهروز، آریا، منطقه ساحلی، کوی معلم و کوی طالقانی در این شهرستان جز مناطق زرد هستند.
وی خاطر نشان کرد: ورودی و خروجی ها در استان به صورت جدی کنترل و پایش می شود.
استاندار خوزستان نقش اصلی و اساسی برای از بین بردن ویروس کرونا در منطقه را بر عهده مردم دانست و گفت: اگر مردم به توصیه ها و دستور العمل های وزارت بهداشت و دانشکده علوم پزشکی آبادان عمل کنند می توانیم بر این بیماری غلبه کنیم.
شریعتی از مردم خواست در این مسیر همکاری لازم را با مسئولان داشته باشند و بی دلیل از خانه خارج نشوید چرا که خانه امن ترین مکان است.
وی افزود: با افرادی که توصیه های بهداشتی رو رعایت نمی کنند و سلامت جامعه رو به خطر بیاندازند برخورد خواهد شد.
استاندار خوزستان صحت و سلامت مردم و جامعه را اصلی ترین موضوع دانست و گفت: برای مقابله با بیماری کرونا همه باید همکاری کنند.
شریعتی خاطر نشان کرد: نوروز بی سفر یعنی نوروز بی خطر شعار امسال است و برای حفظ جان بقیه باید خودمراقبتی کنیم.

استاندار خوزستان در برنامه زنده شبهای اروند شبکه آبادان در پاسخ به سوالات مردم در مورد تعطیلی‌های روزهای آینده برای پیشگیری از گسترش کرونا گفت:سیاست های دولت مبنی بر این است که خللی در کار مردم ایجاد نشود ولی اگر مسئولان محلی تصمیمی گرفته اند ما به آن احترام می گذاریم.

منبع

همچنین ببینید

گزارش تصویری اولین و بزرگترین اَبرماه سال ۹۹ در آبادان

در ساعت ۲۲:۳۸ دقیقه چهارشنبه ۲۰ فروردین، “ماه” به کمترین فاصله با زمین رسید. هرگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *