پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹
خانه / خبر / اخبار خوزستان / پروژه های نیمه تمام در اولویت کار شهرداری قرار گیرد فرمانداری ویژه خرمشهر

پروژه های نیمه تمام در اولویت کار شهرداری قرار گیرد فرمانداری ویژه خرمشهر

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر، محمد حیدری در جلسه بررسی طرحهای عمرانی گفت: پروژه های نیمه تمام در اولویت کار شهرداری قرار گیرد.

وی افزود: شهرداری از تعریف پروژه های جدید خودداری کند و تکمیل طرح های نیمه تمام را در اولویت کاری خود قرار دهد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر تصریح کرد: درخصوص پروژه مسکن مهرتدابیری برای آن اندیشیده شده است وباید پیمانکاران آن به حکمیت برده شوند و از طرف دیگراولویت ما این است که مسکن مهر را برای مردم تکمیل کنیم.

وی خاطرنشان کرد: درمراحل اولیه حدود ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز بوده و باتوجه به اینکه وزارت راه و شهرسازی چنین اعتباری ندارد پیشنهاد ما معاوضه است و به جای مسکن به متقاضیان زمین واگذار کنیم و این زمین ها شناسایی شده اند و در کمیسیون ماده هشت منطقه آزاد تصویب شده که بتوانیم کار آن را انجام دهیم.

حیدری در بخش دیگری از سخنان خود افزود : یکی دیگر از موضوعات اساسی مسئله سیل بندهاست البته در کنار سیل بندها طرح ساحل سازی داریم که در واقع نقطه ای که در تاقدیس رودخانه هست کاملا مسیر را نابود می کند و اگر  آنجا ساحل سازی نکنیم روز به روز این نقطه خطرناک تر می شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان گفت: کارهای مشاوره ای طرح ساحل سازی انجام شده و سازمان آب و برق خوزستان اهمیت جدی در این زمینه اعمال نکردند، انتظار داریم با تاکید استانداری از مرحله مطالعه و مشاوره وارد فاز اجرایی شویم و سازمان آب و برق اقدامات اساسی و اجرایی در زمینه ساحل سازی خرمشهر انجام دهد.

وی با انتقاد از این که خرمشهر اتوبوسرانی ندارد،ادامه داد: متاسفانه خرمشهر به رغم قدمت و جمعیت کثیر اتوبوسرانی ندارد.

حیدری افزود: تاکنون بودجه ای برای تعمیر و نگهداری اماکن دولتی در شهرستان خرمشهر در نظرگرفته نشده است به ویژه فرمانداری ویژه خرمشهر چند سالی است تعمیر و نگهداری نشده وهم اینک شکاف هایی در ساختمان ایجاد شده است.


منبع

همچنین ببینید

صادرات از مرز چذابه به عراق ادامه دارد

به گزارش ایرنا شهلا عموری روز چهارشنبه در پنجاه و سومین نشست شورای گفت‌وگوی دولت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *