یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹
خانه / خبر / واحد اجرایی ستاد مبارزه با کرونا آبادان وارد فاز عملیاتی شد

واحد اجرایی ستاد مبارزه با کرونا آبادان وارد فاز عملیاتی شد

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان آبادان، سید زین‌العابدین موسوی بیان کرد: واحد اجرایی مبارزه با کرونا نظارت بر دوران قرنطینه و کنترل بیماران سرپایی که به تشخیص مرکز بهداشت و درمان دوران نقاهت و قرنطینه خود در منزل سپری می کنند را برعهده دارد.

وی افزود: افراد شناسایی شده به مدت ١۴ روز توسط گروه‌های معین، با بهره‌گیری از مشاوره لازم و تامین بسته‌های معیشتی، مبتلایان نیازمند را شناسایی و توصیه و تذکر پروتکل‌های بهداشتی را به آنها آموزش می‌دهند.

موسوی گفت:در روز نخست اجرای این طرح چند مورد تخلف از سوی افرادی که باید در قرنطینه خانگی باشند داده شد و در پروسه تشکیل پرونده قضایی قرار گرفت که با اخذ تعهد، تا پایان طرح اخذ سلامتی در خانه ماندگار شدند. 
وی افزود: این طرح برای نخستین بار در سطح کشور در آبادان اجرا می‌شود و انتظار می‌رود با جداسازی و کنترل بیماران کرونایی از افراد سالم در طول دوران کرونا به قطع زنجیره کرونا منجر شود. 

ویروس کرونا نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به بیش از ۲۰۰ کشور سرایت کرده است که سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان از خدمات بهداشتی و درمانی دانشکده علوم پزشکی آبادان بهره می‌برند.

منبع

همچنین ببینید

فکری: شانس پیروزی در برابر صنعت‌نفت را داشتیم

به گزارش ایرنا محمود فکری شنبه شب در نشست خبری بعد از بازی تیم‌های فوتبال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *