دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹
خانه / خبر / اخبار خوزستان / بزرگترین حوزه انرژی جهان به محوریت منطقه آزاد اروند |

بزرگترین حوزه انرژی جهان به محوریت منطقه آزاد اروند |

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند اسماعیل زمانی در آیین بهره برداری از کارخانه تولید هیدروکربن های سبک و سنگین که در شهرک صنعتی آبادان افتتاح شد اظهار داشت: بهره‌برداری از واحدهای بزرگ صنعتی و تولیدی در منطقه آزاد اروند یکی از اهداف سازمان منطقه آزاد اروند است که با افتتاح این کارخانه تا حدودی به اهداف خود دست یافتیم.
وی با اشاره به حمایت‌های سازمان منطقه آزاد اروند در بحث سرمایه‌گذاری خارجی افزود: سازمان منطقه آزاد اروند بسترهای لازم برای سرمایه‌گذاری بخش خارجی را فراهم خواهد کرد تا توسعه صنعتی و ورود سرمایه‌گذار خارجی در این منطقه را شاهد باشیم.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند بیان کرد: یکی از دغدغه‌های این سازمان تلاش برای به بهره‌برداری از واحد‌های بزرگ صنعتی و تولیدی در منطقه آزاد اروند است که واحد هیدروکربن های سبک و سنگین با سرمایه‌گذاری خارجی ترکیه‌ای به بهره‌برداری رسید.
زمانی تصریح کرد: رسانه های حاضر در آبادان می توانند با پردازش به ظرفیت های موجود در منطقه آزاد اروند بخصوص در بحث صنعتی زمینه مناسب برای حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی را فراهم کنند.
از ابتدای تیرماه امسال تا کنون ۱۲ واحد صنعتی در شهرک های صنعتی آبادان و خرمشهر به بهره برداری رسیده است.
منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) است و در محل تلاقی رودخانه‌های اروند و کارون قرار دارد.
این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت با داشتن ظرفیت‌های مناسب نظیر حمل و نقل جاده‌ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.


منبع

همچنین ببینید

نگرانی‌ها از بارش‌های پاییزه در خرمشهر

بارش‌های پاییزه در راه است و نگرانی‌ها از تکرار آبگرفتگی‌های گسترده سال گذشته در خرمشهر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *