پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹
اطلاعیه
خانه / خبر / اخبار خوزستان / برگزاری دومین دوره سرمایه گذاری شتاب دهنده «اروند تک»

برگزاری دومین دوره سرمایه گذاری شتاب دهنده «اروند تک»

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، سید محمد سیدی با اعلام این خبر افزود: اروندتک شتاب دهنده ای پیشرو در حوزه های امنیت غذایی، سلامت و فناوری اطلاعات است که با دیدگاهی نوآورانه و با بهره گیری از توانمندی های جوانان ایرانی خلاق و کوشا، از ابتدای سال ۱۳۹۹ فعالیت خود در را در خوزستان آغاز نموده است.

وی اظهار داشت: این مرکز در فضایی با وسعت ۱۴۰۰ متر مربع و با رعایت استاندارد های بین المللی در مرکز شهر “خرمشهر” که دارای منابع استراتژیک زیادی می باشد راه اندازی گردیده است.

سیدی تصریح کرد: با توجه به نبود مرکز شتابدهی در استان خوزستان، در ابتدا فعالیت این مرکز با جنبه ی عمومی تر شروع شده و با گذشت زمان و رشد کسب و کارها، ستادهای جانبی و به صورت تخصصی تحت نظر این مرکز راه اندازی خواهند شد.

او خاطر نشان کرد: از لحاظ بررسی منابع، خوزستان پنجمین استان پرجمعیت کشور است که دارای برخی دانشگاه های مهم بوده و بیش از یکصد هزار دانشجو در خود جای داده است و با وجود تمام پتانسیل های صنعتی، گردشگری، کشاورزی، لجستیکی، دام پروری، شیلات، زیست فناوری و… این استان با مشکل بیکاری جوانان مواجه بوده و از نظر شرکت های دانش بنیان نیز تنها ۴/۱ درصد از کل شرکت های دانش بنیان را در خود جای داده است.

سید محمد سیدی با تأکید بر اینکه از اهداف اروندتک ایجاد بدیهی ترین زیرساخت های جذب و پروش استارت آپ ها و شتابدهنده و فضای کار اشتراکی است، ادامه داد: شتابدهنده اقدام به انعقاد تفاهم نامه -همکاری با دانشگاه های: ۱- علوم و فنون دریایی خرمشهر ۲- صنعت نفت و پارک علم و فناوری و خوزستان نموده و همچنین تفاهم نامه سه جانبه سرمایه گذاری با مشارکت شناسا و فناپ تک نیز امضا کرده است.

مهلت ارسال آثار به دومین دوره سرمایه گذاری شتاب دهنده «اروند تک» تا ۱۵ بهمن خواهد بود و سرمایه نقدی به طرح برتر ۵۰۰ میلیون ریال است.


منبع

همچنین ببینید

آنها که ماسک نمی زنند بازداشت شوند / وزیر بهداشت درخواست کرد

کرونای انگلیسی در حال حاضر در تمام استان ها شیوع پیدا کرده است. به گزارش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *