جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹
خانه / خبر / اخبار فرهنگی / بازگشایی ادارات با شرایط خاص و ادامه تعطیلی مشاغل با ریسک بالا

بازگشایی ادارات با شرایط خاص و ادامه تعطیلی مشاغل با ریسک بالا

فرماندار ویژه آبادان:از ۲۳ فروردین ساعت کار ادارات ۷ تا ۱۴ و اصناف کم ریسک با رعایت بهداشت فعال خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز آبادان، فرماندار ویژه آبادان از تمهیدات جدید ستاد مبارزه با کرونا خبر داد و گفت: در کریدورهای ورودی و خروجی تدابیر سختگیرانه همچنان ادامه دارد و مشاغل با ریسک بالا تا سی و یکم فروردین تعطیل می باشند.
سید زین العابدین موسوی با لغو ماموریت تمام مدیران و کارکنان شهرستان تا اطلاع ثانوی افزود: رفت و آمد نیروی کار مطابق بخشنامه ها و دستورالعملهای ستاد مقابله با کرونا به شرط رعایت پروتکلهای بهداشتی انجام و تسهیل خواهد شد.
وی با اشاره به ادامه فعالیت مشاغل و اصناف آبادان گفت: مشاغل با ریسک بالا مانند مغازه های مستقر در اماکن تجاری و بازارهای سرپوشیده، تالارها، استخرها، سینماها، باشگاههای ورزشی ،پارکها، موزه ها، اماکن مذهبی، بقاع متبرکه، مساجد و حسینیه ها، رستورانها، کافه ها،آرایشگاههای زنانه، آموزشگاههای علمی، آموزشگاههای راهنمای و رانندگی، فست فودها و طباخی ها، قهوه خانه ها، پاساژها، اغذیه فروشیها و نمایشگاه‌های و مراکز آموزشی تا ٣١ فروردین تعطیل خواهند بود.
فرماندار ویژه آبادان تصریح کرد:حمل ونقل عمومی در سطح شهر با رعایت پروتکلهای بهداشتی و با نظارت سختگیرانه از ٢٣ فروردین دایر خواهد بود.
رئیس شورای تامین شهرستان آبادان با تشریح فعالیت ادارات و دستگاههای اجرایی شهرستان گفت:همه ادارات و سازمانها و موسسات اعم از دولتی و خصوصی و عمومی مجاز هستند که کارکنان بیمار، بانوان شاغل که دارای نوزادان شیرخوار و افراد سالمند واحد تحت امر خود را ترخیص و مرخصی آنها را استحقاقی بدون احتساب در نظر بگیرند.
وی خاطرنشان کرد: ادارات موظف به حضور “دو سوم” از نیروهای تحت امر خود در محل کار هستند و این حضور به صورت گردشی و روزانه نیز تغییر خواهد کرد، ساعات کاری ادارات نیز از ۷ صبح لغایت ۱۴ تعیین شده است.
فرماندار ویژه آبادان گفت: نیروهای کلیه شرکتها و ادارات متولی خدمات عمومی مثل آبفا، آبفار، گاز، برق، مخابرات، شهرداری، آتش نشانی و اورژانس مکلف هستند بطور کامل در محل کار خود حاضر شوند.
موسوی افزود: مدیران ادارات و سازمانها و موسسات و شرکتها و همه اماکنی که مجاز به فعالیت هستند مکلفند ضمن رعایت دستورالعملهای بهداشتی، پیوسته محل کار پرسنل خود را ضدعفونی و مواد لازم را جهت ضد عفونی در ورودی کار پرسنل تامین کنند. همچنین رعایت فاصله فیزیکی و اجتماعی بین مراجعین به ادارات در جهت جلوگیری از ازدحام ضروری است.
معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان در خصوص فعالیت سایر اصناف گفت:اتاق اصناف مکلف است سایر مشاغل کم ریسک را ضمن الزام به رعایت دستورالعملهای بهداشتی صرفا در طول روز به مدت ٨ ساعت در تایم صبح از ساعت ۹ صبح لغایت ۱۷ اجازه فعالیت دهد.
وی افزود: فعالیت کمیته اجرایی ستاد کرونای آبادان بطور کامل و در تمام ساعات شبانه روز به منظور نظارت و کنترل بازار، اصناف، گرانفروشی، کم فروشی، احتکار و همچنین کنترلهای ورود و خروج و امور گندزدایی بیش از پیش برقرار است.

منبع

همچنین ببینید

سفر استاندار به چوئبده ، تنگه ۳ و دیگر روستاها به منظور بررسی قطعی آب در مدت اخیر

استاندار خوزستان در سفر به چوئبده از بهره برداری تصفیه خانه این شهر ظرف ۵ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *