چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
خانه / خبر / اخبار خوزستان / افزایش شیب ابتلا به بیماری کرونا در خوزستان/ هشدارها جدی گرفته شود

افزایش شیب ابتلا به بیماری کرونا در خوزستان/ هشدارها جدی گرفته شود

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، غلام‌رضا شریعتی استاندار خوزستان امشب در گفتگوی زنده تلوزیونی با مردم خوزستان، اظهار کرد: ۲۰۰ مورد اول مبتلا به ویروس کرونا  در استان سابقه مسافرت به خارج از  استان و سپس بازگشت به استان داشتند.

 وی با بیان اینکه ابتلا به بیماری کرونا در شرایط نسبتا پایدار قرار دارد، گفت: در استان آمار کرونا به یک هزارو و ۷۸ بیمار  رسیده است اگر چه شیب میزان مبتلایان در خوزستان از کشور کمتر است اما رو به افزایش است.

استاندار خوزستان عنوان کرد: از ابتدای اسفند ماه و در  ۱۸ و ۲۰  فروردین موارد سندروم شدید  تنفسی اوج گرفت اما شیب کمتری  به خود گرفته است.

وی‌با بیان اینکه فوتی‌ها در استان به ۱۲۶ نفر رسیده، افزود: هیچ مورد مشکوکی را دفن نکردیم تا تکلیف آن  مشخص شود که بیمار کرونا داشته یا خیر؛ حتی کسانی که عادی  فوت کردند تا زمانی که  تکلیف انها مشخص نشد، دفن نشدند.

استاندار خوزستان بیان کرد: تا کنون تعداد ۴ هزارو ۱۸۶ مورد آزمایش و تست کرونا گزارش شده که از این تعداد یک هزارو ۷۸ نفر  مثبت و موارد بهبودی ۷۷۲ مورد و ۱۸۰ بستری و ۱۲۶ فوتی بود.

وی گفت:  ۵۲ افراد مبتلا بانوان و ۴۸ درصد آقایان بودند؛ ابتلا بیشتر در گروه سنی ۴۵ تا ۵۹ و بعد ۳۰ تا ۴۴  و سپس مربوط به گروه سنی ۶۰ تا ۷۴ سال است.

شریعتی با بیان اینکه ۴۵ درصد افراد مبتلا به کرونا در خوزستان، بیماری زمینه ای داشتند و ۵۵ درصد نداشتند، گفت: کسانی که بیماری کلیوی، قلبی، ریوی دارند توصیه میشود که بیشتر مراقبت کنند چون اسیب پذیر تر هستند.

تکمیل می‌شود


منبع

همچنین ببینید

توقیف یک فروند شناور تجاری حامل کالای قاچاق در آبادان

حوادث رکنا: یک فروند شناور تجاری در آب‌های شمالی خلیج فارس و کشف بیش از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *