پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹
خانه / خبر / اسکله تجاری بندر اروندکنار سال آینده بهره‌برداری می‌شود

اسکله تجاری بندر اروندکنار سال آینده بهره‌برداری می‌شود

علی‌حسین حسین‌زاده روز یکشنبه در حاشیه بازدید از طرح توسعه و احداث اسکله تجاری بندر اروندکنار در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد:با توجه به روند اجرای این طرح بزرگ در منطقه پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۱۴۰۰ شاهد بهره‌برداری و استفاده از اسکله جدید بندرتجاری اروندکنار باشیم.

وی با تاکید بر تامین معیشت و توجه به اشتغال در نوارمرزی با استفاده از ظرفیت‌های صادرات و واردات کالا در بنادر ساحلی خوزستان افزود:دولت در تلاش است بیش از پیش از ظرفیت‌ موجود در بنادر برای ارتقای شاخص‌های اقتصادی مناطق ساحلی و مرزی استفاده کند.

حسین‌زاده همچنین در خصوص مشکل تامین صندوق چوبی برای خرید تضمینی خرمای استعمران از نخلدارن آبادان گفت: خرید تضمینی خرما توسط تعاون روستایی در حال انجام است و مشکل نبود جعبه چوبی با هماهنگی انجام شده از استان‌های همجوار تامین و برطرف خواهد شد.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان افزود:روند خرید تضمینی خرمای استعمران نخلداران شهرستان آبادان در حال انجام است و سردخانه پنج مهر آبادان آماده دریافت محصول کشاورزان است.

بندر اروندکنار در ۴۵ کیلومتری جنوب آبادان و در نزدیکی دهانه اروندرود پیش از جنگ تحمیلی، بندری فعال در زمینه صادرات و واردات کالا بود و با کشورهای حوزه خلیج فارس مراودات تجاری و بازرگانی داشت.
با شروع جنگ تحمیلی، همه تاسیسات بندری اروندکنار بر اثر آتش باری رژیم بعثی عراق نابود شد و عموم ساکنان این بندر مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شدند.

منبع

همچنین ببینید

شکست صنعت نفت آبادان مقابل بادران

بادران تهران در یک بازی دوستانه برابر صنعت نفت آبادان به برتری دست پیدا کرد. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *